Niesamowity urok małych miejscowości turystycznych w połączeniu z zadziwiającą ciszą i spokojem panującymi w takich miejscach przyciąga do nich rokrocznie setki turystów. Jednak w wielu przypadkach nie wystarczy sama atmosfera i cisza zapewniająca komfortowy wypoczynek. Turyści szukają dodatkowych rozrywek i form aktywności, dzięki którym będą mogli urozmaicić swoje wakacje. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi Karwia, wieś licząca niecały tysiąc mieszkańców, ale za to z ogromnym potencjałem turystycznym, który stale powiększa.

Kwatery w Karwi

Z racji swojego wiejskiego charakteru Karwia jest miejscowością turystyczną, której baza noclegowa opiera się na kwaterach prywatnych i domkach do wynajęcia (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,karwia,0.html). Działają tu bardzo nieliczne i stosunkowo małe ośrodki wczasowe oraz pensjonaty, które w dużej mierze obsługują raczej zorganizowane grupy niż indywidualnych gości. Rodziny z dziećmi, pojedynczy turyści, pary czy nawet większe grupki przyjaciół spędzających razem wakacje nocują więc najczęściej w prywatnych domach mieszkańców. Takie rozwiązanie ma spore plusy, ponieważ zapewnia wygodę, anonimowość i komfort wypoczynku znacznie większy niż bezosobowe pokoje w pensjonatach. Inną opcją noclegu połączoną jednocześnie z aspektem turystycznym są gospodarstwa agroturystyczne rozlokowane na obrzeżach wsi. Ceny za pokój w takich miejscach są jednak nieznacznie wyższe niż w kwaterach prywatnych oraz w ośrodkach wypoczynkowych.

Kwestie turystyczne

Równie doskonale jak sfera kwaterunkowa rozwija się też tutaj cały obszar turystyczno-rozrywkowy. Turyści rezerwujący noclegi w Karwi mogą liczyć na przykład do dostęp do atrakcji kulturowych, którymi są tutaj letnie koncerty pod gołym niebem, festyny i zabawy organizowane na niewielkim ryneczku przy fontannie oraz gry i turnieje sportowe w piłce plażowej. Do ich dyspozycji pozostają również szlaki turystyczne: piesze, konne i rowerowe wiodące wzdłuż nadbrzeża oraz szlaki krajobrazowe, ponieważ Karwia leży na terenie jednego z takich parków. Nie brakuje tu też ciekawych miejsc historycznych, które chociaż nie są oficjalnie wpisane na wojewódzkie listy, to i tak przyciągają uwagę i wzrok swoim fascynującym architektonicznym charakterem.

Jeżeli znudziły ci się oczywiste kierunki zwiedzania, a przy tym wszystkim marzysz o połączeniu aktywnego wypoczynku z regeneracją i odpoczynkiem wybierz Tylicz. Nic ci to nie mówi? Tylicz to malownicza wieś położona w województwie małopolskim, niecałe 6 kilometrów od Krynicy. Miejsce to nie tylko słynie z wydobywania leczniczych wód mineralnych, ale jest również zagłębiem narciarskim. Znajdują się tutaj aż trzy ośrodki narciarskie. Do wyboru mamy Centrum Narciarskie „Master-Ski”, Górę Szwarcową z 3 wyciągami orczykowymi oraz wyciąg talerzykowy Eljar.

W przypadku Centrum Narciarskiego do wyboru mamy cztery wyciągi. Pierwszy to 4-osobowy wyciąg krzesełkowy firmy Poma o długości 700 metrów. Drugi wyciąg jest talerzykowy o przepustowości 720 osób na godzinę. Trzeci jest nieco krótszy od drugiego, natomiast czwarty to wyciąg bezpodporowy dla dzieci. Miłośnicy narciarskiego szaleństwa mają szeroki wachlarz możliwości oddawania się pasji na dwóch deskach. Warto zaznaczyć, że tuż przy wyciągu krzesełkowym umiejscowiono: szkołę narciarską, wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego, miejsce do pożywienia się o wdzięcznej nazwie „Karczma” oraz parking i toalety. Nastawiając się na aktywny urlop warto wiedzieć, że ośrodek dysponuje 11 trasami o długości od 1000 do 1500 metrów. Podobnie jak w przypadku wyciągów, trasy są zróżnicowane i będą odpowiednie zarówno dla spragnionych wrażeń, jak i amatorów. Rodziny z dziećmi też znajdą coś dla siebie, ponieważ znajduje się tu również specjalna trasa dla milusińskich. Co istotne, trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone.

Tylicz to nie tylko miejsce na wypoczynek na nartach. Ta malownicza wieś położona blisko Krynicy jest doskonałym miejscem na odpoczynek dla całych rodzin. Znajdują się tutaj również zabytki, których odwiedzanie będzie miłą odskocznią od szaleństwa na narciarskim stoku. Tylicz położony na Szlaku Architektury Drewnianej przyciąga co roku masę miłośników sztuki i kultury. To jedno z niewielu miejsc, gdzie można zaczerpnąć równocześnie trochę nowoczesności jak i poczuć klimat dawnych lat. Do tego wszystkiego piękne krajobrazy, zdrowe powietrze i otaczająca natura czynią małopolską wieś idealnym miejscem na urlop, nie tylko zimą. Przez cały rok można korzystać z waloru tego mało znanego miejsca. Kierunek Tylicz warto zapisać na własnej mapie wspomnień.

Tylicz zaprasza i oferuje przyjezdnym ciekawą bazę noclegową. Znaleźć to można hostele, pensjonaty, kwatery prywatne, a także cieszące się sporym zainteresowaniem agroturystyki. Każdy, kto przyjeżdża tu na wypoczynek, na pewno znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie.

Zieleniec to miejsce, gdzie można doskonale wypocząć. Przede wszystkim najpierw trzeba znaleźć sobie noclegi na pobyt. Warto organizować sobie noclegi kilkudniowe, ponieważ tylko na takie zgadzają się właściciele. Jest to wówczas minimum tydzień. Jeżeli chodzi o same noclegi, to są one najwyższej jakości. Znajdują się tutaj liczne hostele i pensjonaty [link do Meteora], które oferują ciekawe miejsca do spania. Warto wybrać sobie nocleg z wyżywieniem, aby nie martwić się przygotowywaniem posiłków. Jeżeli w wynajmowanej kwaterze mamy dostęp do aneksu kuchennego, to zawsze możemy spróbować coś ugotować, natomiast nie każdy chce to robić podczas urlopu. Na mieście jest bardzo wiele restauracji, które oferują jedzenie regionalne lub standardowe posiłki.

Zieleniec oferuje wiele ciekawych atrakcji dla przyjeżdżających turystów. W przypadku, gdy jazda na nartach nam nie wystarczy, a zwłaszcza w lecie można odwiedzić ranczo, które ma swoją siedzibę w Zieleńcu. Można tam podziwiać piękne konie, a nawet się na nich przejechać. Również ciekawą opcją jest to, że z osobą doświadczoną można wybrać się na dłuższą przejażdżkę po okolicy na grzbiecie konia. Ci, którzy wolą innego rodzaju sporty, mogą wybrać się z przyjaciółmi lub z rodziną na kręgle. Zabawa jest przednia, a koszty takiej imprezy nie są zbyt wysokie. Również można wybrać się na interesujący spacer. W Zieleńcu jest niesamowicie pięknie i można zachwycać się tutaj cudownymi widokami. Tereny są przepiękne, a ci, którzy lubią spacerować i poznawać nowe miejsca, powinni koniecznie odwiedzić torfowisko. Można tutaj wówczas zaobserwować kilka ciekawych rzeczy i okoliczności przyrody.

Okuninka jest średniej wielkości wsią położoną na Lubelszczyźnie. Od początku swojego istnienia rozwijała się ona bardzo dynamicznie. Ze względu na urodzajność występujących w tym rejonie ziem, miejscowi rolnicy mogli cieszyć się bogactwem i obfitością plonów. Nie bez znaczenia było też położenie wsi bezpośrednio nad brzegiem jeziora, pełnego różnego rodzaju ryb. Mieszkańcy mogli czerpać dochody z uprawy ziemi i z rybołówstwa. Podwójne źródło dochodu stanowiło swojego rodzaju zabezpieczenie finansowo-żywnościowe ludności. Z biegiem czasu nastąpiły pewne zmiany.

Wiek dziewiętnasty i dwudziesty to czas intensywnego rozwoju turystyki. Również region Lubelszczyzny zyskał zainteresowanie wczasowiczów. Atrakcyjne turystycznie okazało się naturalne piękno tych terenów – gęste mieszane lasy, mnogość i różnorodność polodowcowych jezior, krystalicznie czysta woda rzek i świeże, rześkie powietrze. Wszystkie te czynniki sprawiły, że Lubelszczyzna z roku na rok zaczęła przyciągać coraz większe rzesze turystów. W odpowiedzi na wzmagający się ruch zaczęto wynajmować pokoje oraz budować nowe hotele. Obecnie w około czterystu osobowej wsi znajduje się czterdzieści ośrodków wypoczynkowych (wejdź na: Okuninka noclegi > meteor-turystyka.pl). Baza noclegowa jest imponująca jak na tej wielkości miejscowość.

Jednym z hoteli jest Rusałka. Oferuje ona blisko sześćdziesiąt pokoi mogących pomieścić od jednej do trzech osób. W ośrodku znajduje się też restauracja, spa, sauna, parking. Nie brakuje też udogodnień dla osób niepełnosprawnych – wind, podjazdów i specjalnie urządzonych i wyposażonych łazienek. Hotel znajduje się bezpośrednio nad jedną z największych naturalnych atrakcji wsi i okolic – jeziora Białego. Liczący ponad kilometr kwadratowy powierzchni zbiornik wodny ma w najgłębszym punkcie ponad trzydzieści metrów. Jezioro powstało naturalnie w typowy dla tego rejonu sposób – w wyniku zjawisk krasowych. Linia brzegowa liczy ponad cztery kilometry łagodnych i piaszczystych ścieżek spacerowych. Nazwa zbiornika pochodzi od kredowego podłoża znajdującego się na dnie. Jezioro Białe (opis > wikipedia.org) jest znane ze swojej czystości. Jako jedyne na polskim pojezierzu posiada pierwszą klasę czystości. Jezioro jest naturalnym środowiskiem występowania wielu gatunków ryb – w tym karpia, węgorza, karasia, lina, szczupaka sielawy, płoci, uklei i miętusa pospolitego…

Być może ci, którzy mieli przyjemność odwiedzić Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach, zwrócili uwagę na piękny drewniany kościół pochodzący z osiemnastego wieku. Trafił on w to miejsce w latach osiemdziesiątych ze wsi Swornegacie. Ta ciekawie brzmiąca nazwa pochodzi od dwóch kaszubskich słów, które oznaczają warkocze z sosnowych korzeni służące do umacniania brzegów. Jest to miejscowość, w której można zachwycić się pięknem Kaszub. Warto tu zostać na dłużej, by chłonąć niepowtarzalny klimat regionu. Zaletą wsi są również noclegi (Swornegacie www), mieszkańcy chętnie oferują dach nad głową. Swornegacie urzekają malowniczością krajobrazu – nic dziwnego, że są częścią Zaborskiego Parku Krajobrazowego i leżą nieopodal Parku Narodowego Bory Tucholskie. Miejscowość położona jest pomiędzy Jeziorami Karsińskim, Charzykowskim i Długim oraz nad rzeką Brdą. Liczne inwestycje przeprowadzane w tej miejsce i przez gminę Chojnice sprawiają, że Swornegacie stają się coraz bardziej atrakcyjne turystycznie. Rozbudowuje się i udoskonala miejscowa baza noclegowa. W czarujący – typowo kaszubski pejzaż wpisuje się piękny, wiejski kościół zbudowany w stylu neobarokowo-modernistycznym na początku dwudziestego wieku. W środku tego obiektu można podziwiać wspaniałe polichromie. Wytwory rękodzieła kaszubskich artystów, rzeźby, obrazy i hafty a także przedmioty związane z przeszłością regionu można zobaczyć w miejscowym Domu Rękodzieła Ludowego. Niegdyś wieś należała do groźnych krzyżaków. Dziś mieszkańcy tej miejscowości chętnie przyjmują gości na noclegi.

Swornegacie to miejsce, gdzie można rozkoszować się żeglugą, spływami kajakowymi oraz łowieniem ryb. Amatorzy dobrej kuchni mają możliwość brania udziału w warsztatach wypieku chleba prowadzonych w Wiejskim Domu Kultury. Miejscowe gospodynie oferują gościom domowy twaróg. Wśród obiektów tworzących świetną ofertę są gospodarstwa agroturystyczne, gdzie można wędzić ryby i suszyć grzyby. To wszystko sprawia, że spragnieni wypoczynku wczasowicze, chętnie spędzają tu czas.

W województwie pomorskim, niedaleko Łeby, znajduje się mała wieś Nowęcin. Z uwagi na bardzo bliskie położenie dużego kurortu, miejscowość zaczyna pełnić funkcję przedmieścia Łeby. Posiada jednak liczne walory, które wyróżniają ją spośród okolicznych miejscowości turystycznych. Przede wszystkim wyjątkowo dogodne położenie. Do morza jest zaledwie trzy kilometry, a do jeziora niecały kilometr. Tak urozmaicone bogactwa natury ściągają tu co roku wielu turystów. Oprócz naturalnych udogodnień w okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych.

Warto tu przyjechać z dziećmi, gdyż jest wiele atrakcji, które można im pokazać. Między innymi wyjątkowe Muzeum Motyli, w którym do obejrzenia jest olbrzymia kolekcja tych owadów. Pochodzą z różnych krańców świata, a samo miejsce wprowadza w niezwykły, niezapomniany klimat. Nie wolno zapomnieć też o Sea Parku. Tutaj odwiedzić możesz foki. To dość nietypowe zwierzęta, które ciężko zobaczyć gdziekolwiek. Sea Park jest uznawany za jedno z największych fokariów w Polsce. Świetną atrakcją będzie okoliczne miasteczko Western City. To miejsce, gdzie w sezonie organizowane są liczne imprezy kowbojskie, festiwale i konkursy. Świetnie przystosowane dla turystów. Mnóstwo ciekawostek znajdą tu z pewnością dzieci, a wieczorami dorośli. To niezła alternatywa dla monotonnej codzienności. Miasteczko obfituje w liczne punkty usługowe, w których można nie tylko dobrze zjeść, ale też kupić tematyczne gadżety. Koniecznie przyjedźcie także do Dino Parku. Tutaj czekają na Was olbrzymie podobizny dinozaurów, które przywitają każdego robiąc ogromne wrażenie. Na wycieczkę spokojnie poświęcić można cały dzień. To obszerny kompleks oferujący liczne możliwości spędzania czasu. Są place zabaw dla dzieci oraz liczne gabloty z eksponatami. Wiele można się dowiedzieć na temat samych dinozaurów, jak i czasów w jakich żyły. Z pewnością wspaniała lekcja historii dla dzieci i młodzieży, o wiele ciekawsza niż ta z podręczników szkolnych. W tym miejscu prowadzone są liczne programy edukacyjne, które ułatwią i zachęcą do zwiedzania.

Liczne możliwości sprawiają, że wcześniej należy zorientować się jak wygląda baza noclegowa w Nowęcinie. To liczne możliwości rezerwacji noclegów, jednak w sezonie dość mocno oblegana. Noclegi w Nowęcinie to jednak nie to samo, co zatłoczona Łeba i okolice. Tu odnajdziesz ciszę, spokój oraz gościnnych gospodarzy, którzy zadbają o komfort Twojego wypoczynku. Najbliższa plaża znajduje się w Łebie w odległości około trzech kilometrów, jednak prawdziwą atrakcją jest tu Jezioro Sarbsko. Oferuje liczne możliwości aktywnego spędzania czasu, wypożyczalnie sprzętu dostępne są podczas całego sezonu.

Pisz jest przepięknym mazurskim miastem. Stanowi siedzibę miejsko-wiejskiej gminy Pisz. Dawniej miasto nazywano Jańsbork lub Jansbork. Obecnie Pisz leży w województwie warmińsko-mazurskim, natomiast w latach 1975-1998 należał do województwa suwalskiego. Miasto położone jest w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Znajduje się w jej południowo-wschodniej części. Gmina, której siedzibą jest Pisz należy do największych pod względem powierzchni w Polsce. Obejmuje około 2/3 jeziora Śniardwy.

Zwiedzanie tego miasta z pewnością zajmie dużo czasu. Dobrze jest zadbać zatem o noclegi. Pisz oferuje wiele możliwości. Baza noclegowa w tym mieście zapewnia tanie i dobre noclegi. Dla pasjonatów historii miasta Pisz polecana jest ścieżka „Piska Pozycja Ryglowa”. W 1939 roku zaczęła powstawać w przesmyku między jeziorem Roś oraz Brzozolasek. Jego rozbudowa trwała do roku 1944. Obecnie można znaleźć na szlaku historycznym 8 schronów. Dwa z nich poddano renowacji. W skład wyposażenia schronów wchodzą elementy takie jak: uzbrojenie, umożliwiające łączność oraz wyposażenie kwaterunkowe. Zobaczyć tam można również wystawę pamiątek militarnych. W okresie letnim jest możliwość zwiedzania obiektów codziennie.

W Piszu przy ulicy Dworcowej znajduje się również cmentarz wojenny. Pochowani zostali tam żołnierze narodowości niemieckiej i rosyjskiej. W walkach o Pisz w czasie I wojny światowej poległo ponad 200 żołnierzy. W roku 2003 odnowiono cmentarz. Organizacja – Niemiecka Komisja Grobów – opiekująca się niemieckimi grobami wojennymi spowodowała, że uporządkowano cmentarz oraz kaplicę, która stoi w pobliżu. Postawiony został krzyż – symbol pokoju oraz pojednania narodów. W 2011 roku miejsce zostało częściowo zdewastowane.

Duże wrażenie robią schrony bojowe w borze pod Cierzpiętami w powiecie piskim. Znajdują się wśród gęstego lasu. Schrony pochodzą z okresu II wojny światowej. Skryte są pod pagórkami. Różnią się między sobą liczbą wejść oraz pomieszczeń. Obiekty zagłębione są w ziemi porośniętej drzewami. Należy jednak ostrożnie spacerować, by nie spaść z urwiska. Ciekawym obiektem jest węzeł obronny Ruciane Guzianka. Stanowił fortyfikację obronną. Jego celem była obrona Prus Wschodnich przed inwazją wojsk rosyjskich. Węzeł służył obronie szlaku kolejowego.

Ryn to przepięknie położone, znajduje się na szlaku mazurskich jezior miasto, jest położone przy dwóch jeziorach, która znajdują się po obu stronach miejscowości a są to jezioro Ryńskie i Ołów. Z jeziora Ryńskiego można dopłynąć do najdłuższego akwenu na Mazurach czyli łączącego się z nim jeziora Tałty, oraz do Śniardwy, ponieważ te wszystkie zbiorniki wodne są ze sobą połączone. Widoki w tych okolicach są po prostu przepiękne, nawet nie wiadomo gdzie znajduje się ten najpiękniejszy. Na pewno ten, ukazujący miasto ze strony jezior, otaczającą krainę są cudowne. Nadbrzeże jeziora Ryńskiego to jedno z najpiękniejszych miejsc na Mazurach. Możemy stąd dopłynąć wprost do Mikołajek. Jednak urozmaicona linia brzegowa, liczne wyspy i zatoki stwarzają nam możliwość wykorzystania urokliwych miejsc biwakowych.

Trzeba przyznać, że baza noclegowa {http://meteor-turystyka.pl/noclegi,ryn,0.html} jest tutaj na prawdę znakomicie rozwinięty i przygotowana do przyjęcia sporej ilości turystów. W ryńskim porcie przy pomostach jest możliwość zacumowania około sześćdziesięciu jachtów jednocześnie, więc jest to niewątpliwie raj dla osób, które chcą przemierzać Mazury drogą wodną. Jeśli chodzi o atrakcje lądowe to jest nią na pewno ścieżka, która istnieje tu od roku 2011 i jest przeznaczona dla osób pieszych jak i rowerów. Prowadzi ona na około przepięknego jeziora Ołów. Znajdująca się tu przepiękna przyroda pozwala nam poczuć prawdziwy klimat Mazurski. Ta pętla jest dość krótka i raczej jest przeznaczona dla osób pieszych, ponieważ przejażdżka rowerem to zaledwie 20-30 minut wolnej jazdy. Trasa na około jeziora posiada około 5 kilometrów, a jezioro Ołów to 61 hektarów powierzchni. Nieopodal znajduje się również wypożyczalnia sprzętu wodnego, co stanowi świetną atrakcję z racji obecności dwóch akwenów w Rynie. Ta ścieżka to taki punkt charakterystyczny tego miasta, codziennie w sezonie letnim znajdziemy tutaj mnóstwo spacerujących osób.

Okres wakacyjny dla większości ludzi oznacza wypoczynek. Co roku wiele osób wybiera na miejsce, w którym spędzi urlop jedną z nadmorskich miejscowości. Dużą popularnością cieszą się Międzyzdroje, które poza atrakcyjnym usytuowaniem na wyspie Wolin i szerokimi, piaszczystymi plażami mają do zaoferowania mnóstwo atrakcji, które przypadną do gustu zarówno młodym turystom, jak i bardziej doświadczonym podróżnikom.

Dlaczego warto odwiedzić Międzyzdroje?

To miasto, które w okresie letnim tętni życiem. Osoby, które lubią przyrodę powinny nie tylko wybrać się do Wolińskiego Parku Narodowego, ale również odwiedzić Muzeum Przyrodnicze. Stałe ekspozycje prezentują faunę i florę, którą można zaobserwować w Parku Narodowym, znajduje się tam również sala, w której ekspozycje są regularnie zmieniane, zwykle prezentowane są obrazy i fotografie przedstawiające przyrodę.

Inną atrakcją, która przyciąga turystów do Międzyzdrojów jest znana w całej Polsce Aleja Gwiazd. To tutaj popularni artyści, jak na przykład Maryla Rodowicz, Janusz Gajos czy Jerzy Stuhr odcisnęli swoje dłonie w płytach, a przyjezdni chętnie porównują swoje własne dłonie ze wspomnianymi odciskami. Fani znanych osób powinni udać się również do Gabinetu Figur Woskowych, w którym znajduje się około 100 figur, które przedstawiają znane postacie: artystów, sportowców czy polityków.

Mówiąc o atrakcjach Międzyzdrojów nie można pominąć najdłuższego betonowego mola (aż 395 m długości). Jest to popularne miejsce spotkań zakochanych, a także jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Będąc nad morzem dobrym pomysłem jest odwiedzenie latarni morskiej. Co prawda w samych Międzyzdrojach jej nie ma, warto jednak wybrać się do oddalonego o zaledwie kilkanaście kilometrów Świnoujścia, aby zwiedzić latarnię, która powstała w 1857 roku (w 2000 r. przeszła generalny remont).

Wyjazd na malowniczą wyspę Wolin

Międzyzdroje są miastem, w którym nie sposób się nudzić. Wiedzą o tym turyści z całej Polski, a także spoza granic naszego kraju, dobrze więc zatroszczyć się o to, aby już wcześniej znaleźć bazę noclegową. Znalezienie noclegu w tej perle wśród Bałtyckich kurortów nie jest trudne, jednak im bliżej okresu wakacyjnego, tym większe obłożenie wszystkich miejsc noclegowych, niezależnie od tego czy wybrany zostanie hotel, hostel, czy przytulny pokój w pensjonacie.

Spokój nad Bałtykiem w pełni sezonu wydaje się być sprawą wręcz niemożliwą, realia pokazują jednak, że może być inaczej. Polskie wybrzeże potrafi zadowolić wszystkich turystów – zarówno tych, co poszukują mocnych wrażeń, jak i tych co preferują enklawy spokoju. Jedną z takich perełek położonych w strefie ciszy jest wieś Ostrowo. Aż dziw bierze, że niegdyś była to część miasta Władysławowo, pękającego w szwach od turystów. Nie należy zrażać się informacją, że jest to maleńka nadbałtycka wieś. Ostrowo ma wiele noclegów do wyboru, które potrafią zaskoczyć wielu ludzi bogactwem i atrakcyjnością . Przede wszystkim spędza się wakacje w malowniczych zabudowaniach – bez względu na to czy jest to hotel, pensjonat czy kwatera prywatna. Standard wykończenia wnętrz i wyposażenia w sprzęt RTV lub AGD jest bardzo dobry. Ceny za pobyt od osoby nie są wygórowane. W modnych miejscowościach za taką stawkę mieszka się z warunkach o dość niskim standardzie.

Ostrowo to trochę utajony skarb, którego nie widać zbyt mocno na mapie turystycznej Polski, dzięki temu nadal panuje tu taka cisza i spokój. Droga na samą plażę prowadzi przez malownicze nadmorskie łąki, których natura sprzyja wypasaniu zwierząt hodowlanych – bardzo często można zobaczyć tam krowy. By dotrzeć na piaszczystą plażę ze wsi trzeba pokonać dystans jednego kilometra. Widok piaszczystej i przestronnej plaży uszczęśliwi wiele osób, zwłaszcza że nawet w pełni sezonu plaża wydaje się być pusta. Nie ma więc tutaj ryzyka, że trzeba będzie znosić naprzykrzające się sąsiedztwo, zwłaszcza zachowujące się w sposób hałaśliwy bez respektu do prawa innych osób do wartościowego wypoczynku. Plaża sama w sobie wygląda nieco jak dziko – czyli nie jest upstrzona plażowymi atrakcjami, co jest plusem, gdyż nie zaburza cudownych widoków i nie generuje żadnych hałasów. Ostrowo zdaje się być rarytasem dla osób spragnionych kameralnych wakacji. By ich nie zepsuć warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z zażywaniem kąpieli słonecznych. O ile trudno będzie kogokolwiek przekonywać by nie wchodził na plażę w godzinach, kiedy słońce grzeje najsilniej – czyli od godziny 11. 00 do 14. 00 – to można namawiać o pamiętaniu o korzystaniu z olejków i kremów do opalania.