W województwie pomorskim, niedaleko Łeby, znajduje się mała wieś Nowęcin. Z uwagi na bardzo bliskie położenie dużego kurortu, miejscowość zaczyna pełnić funkcję przedmieścia Łeby. Posiada jednak liczne walory, które wyróżniają ją spośród okolicznych miejscowości turystycznych. Przede wszystkim wyjątkowo dogodne położenie. Do morza jest zaledwie trzy kilometry, a do jeziora niecały kilometr. Tak urozmaicone bogactwa natury ściągają tu co roku wielu turystów. Oprócz naturalnych udogodnień w okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych.

Warto tu przyjechać z dziećmi, gdyż jest wiele atrakcji, które można im pokazać. Między innymi wyjątkowe Muzeum Motyli, w którym do obejrzenia jest olbrzymia kolekcja tych owadów. Pochodzą z różnych krańców świata, a samo miejsce wprowadza w niezwykły, niezapomniany klimat. Nie wolno zapomnieć też o Sea Parku. Tutaj odwiedzić możesz foki. To dość nietypowe zwierzęta, które ciężko zobaczyć gdziekolwiek. Sea Park jest uznawany za jedno z największych fokariów w Polsce. Świetną atrakcją będzie okoliczne miasteczko Western City. To miejsce, gdzie w sezonie organizowane są liczne imprezy kowbojskie, festiwale i konkursy. Świetnie przystosowane dla turystów. Mnóstwo ciekawostek znajdą tu z pewnością dzieci, a wieczorami dorośli. To niezła alternatywa dla monotonnej codzienności. Miasteczko obfituje w liczne punkty usługowe, w których można nie tylko dobrze zjeść, ale też kupić tematyczne gadżety. Koniecznie przyjedźcie także do Dino Parku. Tutaj czekają na Was olbrzymie podobizny dinozaurów, które przywitają każdego robiąc ogromne wrażenie. Na wycieczkę spokojnie poświęcić można cały dzień. To obszerny kompleks oferujący liczne możliwości spędzania czasu. Są place zabaw dla dzieci oraz liczne gabloty z eksponatami. Wiele można się dowiedzieć na temat samych dinozaurów, jak i czasów w jakich żyły. Z pewnością wspaniała lekcja historii dla dzieci i młodzieży, o wiele ciekawsza niż ta z podręczników szkolnych. W tym miejscu prowadzone są liczne programy edukacyjne, które ułatwią i zachęcą do zwiedzania.

Liczne możliwości sprawiają, że wcześniej należy zorientować się jak wygląda baza noclegowa w Nowęcinie. To liczne możliwości rezerwacji noclegów, jednak w sezonie dość mocno oblegana. Noclegi w Nowęcinie to jednak nie to samo, co zatłoczona Łeba i okolice. Tu odnajdziesz ciszę, spokój oraz gościnnych gospodarzy, którzy zadbają o komfort Twojego wypoczynku. Najbliższa plaża znajduje się w Łebie w odległości około trzech kilometrów, jednak prawdziwą atrakcją jest tu Jezioro Sarbsko. Oferuje liczne możliwości aktywnego spędzania czasu, wypożyczalnie sprzętu dostępne są podczas całego sezonu.

Pisz jest przepięknym mazurskim miastem. Stanowi siedzibę miejsko-wiejskiej gminy Pisz. Dawniej miasto nazywano Jańsbork lub Jansbork. Obecnie Pisz leży w województwie warmińsko-mazurskim, natomiast w latach 1975-1998 należał do województwa suwalskiego. Miasto położone jest w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Znajduje się w jej południowo-wschodniej części. Gmina, której siedzibą jest Pisz należy do największych pod względem powierzchni w Polsce. Obejmuje około 2/3 jeziora Śniardwy.

Zwiedzanie tego miasta z pewnością zajmie dużo czasu. Dobrze jest zadbać zatem o noclegi. Pisz oferuje wiele możliwości. Baza noclegowa w tym mieście zapewnia tanie i dobre noclegi. Dla pasjonatów historii miasta Pisz polecana jest ścieżka „Piska Pozycja Ryglowa”. W 1939 roku zaczęła powstawać w przesmyku między jeziorem Roś oraz Brzozolasek. Jego rozbudowa trwała do roku 1944. Obecnie można znaleźć na szlaku historycznym 8 schronów. Dwa z nich poddano renowacji. W skład wyposażenia schronów wchodzą elementy takie jak: uzbrojenie, umożliwiające łączność oraz wyposażenie kwaterunkowe. Zobaczyć tam można również wystawę pamiątek militarnych. W okresie letnim jest możliwość zwiedzania obiektów codziennie.

W Piszu przy ulicy Dworcowej znajduje się również cmentarz wojenny. Pochowani zostali tam żołnierze narodowości niemieckiej i rosyjskiej. W walkach o Pisz w czasie I wojny światowej poległo ponad 200 żołnierzy. W roku 2003 odnowiono cmentarz. Organizacja – Niemiecka Komisja Grobów – opiekująca się niemieckimi grobami wojennymi spowodowała, że uporządkowano cmentarz oraz kaplicę, która stoi w pobliżu. Postawiony został krzyż – symbol pokoju oraz pojednania narodów. W 2011 roku miejsce zostało częściowo zdewastowane.

Duże wrażenie robią schrony bojowe w borze pod Cierzpiętami w powiecie piskim. Znajdują się wśród gęstego lasu. Schrony pochodzą z okresu II wojny światowej. Skryte są pod pagórkami. Różnią się między sobą liczbą wejść oraz pomieszczeń. Obiekty zagłębione są w ziemi porośniętej drzewami. Należy jednak ostrożnie spacerować, by nie spaść z urwiska. Ciekawym obiektem jest węzeł obronny Ruciane Guzianka. Stanowił fortyfikację obronną. Jego celem była obrona Prus Wschodnich przed inwazją wojsk rosyjskich. Węzeł służył obronie szlaku kolejowego.

Ryn to przepięknie położone, znajduje się na szlaku mazurskich jezior miasto, jest położone przy dwóch jeziorach, która znajdują się po obu stronach miejscowości a są to jezioro Ryńskie i Ołów. Z jeziora Ryńskiego można dopłynąć do najdłuższego akwenu na Mazurach czyli łączącego się z nim jeziora Tałty, oraz do Śniardwy, ponieważ te wszystkie zbiorniki wodne są ze sobą połączone. Widoki w tych okolicach są po prostu przepiękne, nawet nie wiadomo gdzie znajduje się ten najpiękniejszy. Na pewno ten, ukazujący miasto ze strony jezior, otaczającą krainę są cudowne. Nadbrzeże jeziora Ryńskiego to jedno z najpiękniejszych miejsc na Mazurach. Możemy stąd dopłynąć wprost do Mikołajek. Jednak urozmaicona linia brzegowa, liczne wyspy i zatoki stwarzają nam możliwość wykorzystania urokliwych miejsc biwakowych.

Trzeba przyznać, że baza noclegowa {http://meteor-turystyka.pl/noclegi,ryn,0.html} jest tutaj na prawdę znakomicie rozwinięty i przygotowana do przyjęcia sporej ilości turystów. W ryńskim porcie przy pomostach jest możliwość zacumowania około sześćdziesięciu jachtów jednocześnie, więc jest to niewątpliwie raj dla osób, które chcą przemierzać Mazury drogą wodną. Jeśli chodzi o atrakcje lądowe to jest nią na pewno ścieżka, która istnieje tu od roku 2011 i jest przeznaczona dla osób pieszych jak i rowerów. Prowadzi ona na około przepięknego jeziora Ołów. Znajdująca się tu przepiękna przyroda pozwala nam poczuć prawdziwy klimat Mazurski. Ta pętla jest dość krótka i raczej jest przeznaczona dla osób pieszych, ponieważ przejażdżka rowerem to zaledwie 20-30 minut wolnej jazdy. Trasa na około jeziora posiada około 5 kilometrów, a jezioro Ołów to 61 hektarów powierzchni. Nieopodal znajduje się również wypożyczalnia sprzętu wodnego, co stanowi świetną atrakcję z racji obecności dwóch akwenów w Rynie. Ta ścieżka to taki punkt charakterystyczny tego miasta, codziennie w sezonie letnim znajdziemy tutaj mnóstwo spacerujących osób.

Okres wakacyjny dla większości ludzi oznacza wypoczynek. Co roku wiele osób wybiera na miejsce, w którym spędzi urlop jedną z nadmorskich miejscowości. Dużą popularnością cieszą się Międzyzdroje, które poza atrakcyjnym usytuowaniem na wyspie Wolin i szerokimi, piaszczystymi plażami mają do zaoferowania mnóstwo atrakcji, które przypadną do gustu zarówno młodym turystom, jak i bardziej doświadczonym podróżnikom.

Dlaczego warto odwiedzić Międzyzdroje?

To miasto, które w okresie letnim tętni życiem. Osoby, które lubią przyrodę powinny nie tylko wybrać się do Wolińskiego Parku Narodowego, ale również odwiedzić Muzeum Przyrodnicze. Stałe ekspozycje prezentują faunę i florę, którą można zaobserwować w Parku Narodowym, znajduje się tam również sala, w której ekspozycje są regularnie zmieniane, zwykle prezentowane są obrazy i fotografie przedstawiające przyrodę.

Inną atrakcją, która przyciąga turystów do Międzyzdrojów jest znana w całej Polsce Aleja Gwiazd. To tutaj popularni artyści, jak na przykład Maryla Rodowicz, Janusz Gajos czy Jerzy Stuhr odcisnęli swoje dłonie w płytach, a przyjezdni chętnie porównują swoje własne dłonie ze wspomnianymi odciskami. Fani znanych osób powinni udać się również do Gabinetu Figur Woskowych, w którym znajduje się około 100 figur, które przedstawiają znane postacie: artystów, sportowców czy polityków.

Mówiąc o atrakcjach Międzyzdrojów nie można pominąć najdłuższego betonowego mola (aż 395 m długości). Jest to popularne miejsce spotkań zakochanych, a także jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Będąc nad morzem dobrym pomysłem jest odwiedzenie latarni morskiej. Co prawda w samych Międzyzdrojach jej nie ma, warto jednak wybrać się do oddalonego o zaledwie kilkanaście kilometrów Świnoujścia, aby zwiedzić latarnię, która powstała w 1857 roku (w 2000 r. przeszła generalny remont).

Wyjazd na malowniczą wyspę Wolin

Międzyzdroje są miastem, w którym nie sposób się nudzić. Wiedzą o tym turyści z całej Polski, a także spoza granic naszego kraju, dobrze więc zatroszczyć się o to, aby już wcześniej znaleźć bazę noclegową. Znalezienie noclegu w tej perle wśród Bałtyckich kurortów nie jest trudne, jednak im bliżej okresu wakacyjnego, tym większe obłożenie wszystkich miejsc noclegowych, niezależnie od tego czy wybrany zostanie hotel, hostel, czy przytulny pokój w pensjonacie.

Spokój nad Bałtykiem w pełni sezonu wydaje się być sprawą wręcz niemożliwą, realia pokazują jednak, że może być inaczej. Polskie wybrzeże potrafi zadowolić wszystkich turystów – zarówno tych, co poszukują mocnych wrażeń, jak i tych co preferują enklawy spokoju. Jedną z takich perełek położonych w strefie ciszy jest wieś Ostrowo. Aż dziw bierze, że niegdyś była to część miasta Władysławowo, pękającego w szwach od turystów. Nie należy zrażać się informacją, że jest to maleńka nadbałtycka wieś. Ostrowo ma wiele noclegów do wyboru, które potrafią zaskoczyć wielu ludzi bogactwem i atrakcyjnością . Przede wszystkim spędza się wakacje w malowniczych zabudowaniach – bez względu na to czy jest to hotel, pensjonat czy kwatera prywatna. Standard wykończenia wnętrz i wyposażenia w sprzęt RTV lub AGD jest bardzo dobry. Ceny za pobyt od osoby nie są wygórowane. W modnych miejscowościach za taką stawkę mieszka się z warunkach o dość niskim standardzie.

Ostrowo to trochę utajony skarb, którego nie widać zbyt mocno na mapie turystycznej Polski, dzięki temu nadal panuje tu taka cisza i spokój. Droga na samą plażę prowadzi przez malownicze nadmorskie łąki, których natura sprzyja wypasaniu zwierząt hodowlanych – bardzo często można zobaczyć tam krowy. By dotrzeć na piaszczystą plażę ze wsi trzeba pokonać dystans jednego kilometra. Widok piaszczystej i przestronnej plaży uszczęśliwi wiele osób, zwłaszcza że nawet w pełni sezonu plaża wydaje się być pusta. Nie ma więc tutaj ryzyka, że trzeba będzie znosić naprzykrzające się sąsiedztwo, zwłaszcza zachowujące się w sposób hałaśliwy bez respektu do prawa innych osób do wartościowego wypoczynku. Plaża sama w sobie wygląda nieco jak dziko – czyli nie jest upstrzona plażowymi atrakcjami, co jest plusem, gdyż nie zaburza cudownych widoków i nie generuje żadnych hałasów. Ostrowo zdaje się być rarytasem dla osób spragnionych kameralnych wakacji. By ich nie zepsuć warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z zażywaniem kąpieli słonecznych. O ile trudno będzie kogokolwiek przekonywać by nie wchodził na plażę w godzinach, kiedy słońce grzeje najsilniej – czyli od godziny 11. 00 do 14. 00 – to można namawiać o pamiętaniu o korzystaniu z olejków i kremów do opalania.

Bydgoszcz zwany jest czasem polskim Amsterdamem. Miasto położone przy ujściu Brdy do Wisły, ze swoimi malowniczymi kanałami, urokliwymi wysepkami i starymi budowlami to idealna destynacja na letni weekend. Trochę natchnione, trochę szalone, ale na pewno warte uwagi. Dobrze rozwinięta baza noclegowa w polskim Amsterdamie bez wątpienia zachęca turystów do odwiedzin.

Lato zdecydowanie sprzyja bliskim i dalekim wyjazdom zarówno z rodziną jak i z przyjaciółmi. Polacy pomimo zagranicznej konkurencji chętnie wybierają szlaki krajowe i odkrywają uroki mniej lub bardziej znanych polskich miast i miasteczek. Co powinni zobaczyć, wybierając się w strony kujawsko-pomorskie i odwiedzając Bydgoszcz?

Na pierwszym miejscu z pewnością znajduje się Stare Miasto. Niewielki Rynek otaczają wspaniałe, kolorowe kamienice. W jednej z nich mieści się nawet 200-letnia Apteka pod Złotym Orłem, a w oknie innej dwa razy dziennie można zaobserwować figurę mistrza Twardowskiego, który wedle kilku legend właśnie tutaj mieszkał. Nie sposób również pominąć monstrualnej gotyckiej katedry p. w. św. Marcina i św. Mikołaja z cudownym obrazem Matki Boskiej z Różą z XV w.

Kolejnym punktem obowiązkowym podczas wizyty w Bydgoszczy jest reprezentacyjny trakt miejski, z kilkoma pięknymi zabytkami, m. in. kościołem klarysek, kościołem p. w. św. Apostołów Piotra i Pawła czy wyśmienitym Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego. Warto z pewnością zajrzeć do najstarszego hotelu w mieście "Hotel pod Orłem", w którym między innymi mieszkał marszałek Józef Piłsudski. Bydgoszcz oferuje w tym miejscu noclegi przez cały rok.

Z kolei na popularnej Wyspie Młyńskiej można nieco odpocząć od zgiełku miasta, pograć w gry zespołowe, a później odpłynąć na stały ląd tramwajem wodnym. W ciągu dnia można czasem nawet pomoczyć nogi, a wieczorem wybrać się na spacer w cudownie romantycznym oświetleniu. Tuż obok znajduje się słynna na całe województwo Opera Nova i Spichrza, w których znajduje się m. in. Muzeum Archeologiczne, Galeria Sztuki Nowoczesnej i bardzo ciekawe Europejskie Centrum Pieniądza.

Planując nawet krótki wypad do Bydgoszczy, warto sprawdzić czy akurat nie odbywa się w danym momencie jedna z dorocznych imprez. Można sprawdzić Ster na Bydgoszcz, czy różnego rodzaju akcje biegowe tj. popularny Bieg Mostami Bydgoszczy czy słynny filmowy Plus Camerimage.

To liczące zaledwie 11 tysięcy mieszkańców miasto, słynie z niezwykłej mocy uzdrowicielskiej, z której to korzysta rocznie około sto tysięcy osób. Tężnie solankowe, Pijalnia Wód Mineralnych, Park Zdrojowy to perły, dzięki którym Ciechocinek zdobył serca Polaków.

Zdrowie jest najważniejszą wartością w naszym życiu, o którą dba się nieustannie, dlatego w przypadkach kiedy daje ostrzegawcze znaki, warto odwiedzić specjalne ośrodki sanatoryjne, które wspomogą i przyśpieszą powrót do pełni życia i wpłyną na nasze samopoczucie. Spośród szerokiej oferty tego typu obiektów ciężko zdecydować nam, które okażą się najbardziej skuteczne. Są jednak takie miejsca w Polsce, gdzie każdy odnajdzie ulgę. Takim miastem jest Ciechocinek. Ta „Perła Uzdrowisk Polskich” jest atrakcyjna nie tylko pod względem leczniczym, ale również turystycznym.To piękne, malownicze i czyste miasto przyciąga do siebie tysiące turystów, pomagając im uporać się z wieloma dolegliwościami i chorobami. Aby zarezerwować pobyt w Ciechocinku w którymś z ośrodków leczniczych wystarczy wejść tutaj. Wiele uzdrowisk współpracuje z NFZ, dzięki czemu pobyty są dofinansowywane.

Oprócz oferty leczniczej Ciechocinek zajmuje się również wytwarzanem produktów zdrowjowych takich jak: woda mineralna, napoje smakowe, sól jadalna warzona, szlam i ług leczniczy, dzięki czemu jest wiarygodny dla wielu ludzi. Ponadto w tym mieście nie da się nudzić. Dzięki architekturze i zabytkom z pewnością jest co zwiedzać podczas wolnych chwil. Do głównych miejsc jakie trzeba odwiedzić będąc w Ciechocinku zalicza się tężnie solankowe, Łazienki, Pałacyk Dyreksji Uzdrowiska, Fonntanna Grzybek, Park Zdrojowy, Park Sosnowy, Park Tężniowy oraz Zdrowia, a także Pijalnie Wód Mineralnych, Cerkiew prawosławną pw. Michała Archanioła oraz rezerwat roślin słonolubnych.

Gdzie spędzić wakacje? To pytanie, które co roku pada z ust wielu turystów. Dla większości z nich lipiec i sierpień to jedyne miesiące, w których mogą naprawdę wypocząć, wobec czego sporo osób decyduje się na pobyt nad Morzem Bałtyckim, gdzie można się relaksować na piaszczystej plaży, ale także zwiedzić interesujące miejsca czy spędzić czas aktywnie. Letniskiem, które można polecić każdemu, jest mała miejscowość Sarbinowo położona zaledwie kilka kilometrów od Mielna. Sarbinowo zaprasza na kwatery. Letnisko przygotowane jest na przyjęcie turystów w ośrodkach wczasowych, pensjonatach, ale także niedużych i wygodnych domkach letniskowych. Ceny noclegów w Sarbinowie są zróżnicowane, wydaje się jednak, że należą do najniższych na całym wybrzeżu, można bowiem znaleźć kwatery oferujące nocowanie nawet za 20 zł. To zdecydowany plus tej miejscowości. 

Promenada Nadmorska jest miejscem, które przyciąga turystów oraz mieszkańców Sarbinowa. Trudno się temu dziwić, ponieważ to właśnie w tym miejscu skupiona jest większość lokali gastronomicznych oraz kramów, na których można kupić pamiątki z wakacji. Dodatkowym atutem promenady jest fakt, że usytuowano ją bezpośrednio nad morzem – widać z niej plażę oraz morskie fale. Sama plaża jest szeroka i piaszczysta, można zatem wygrzewać się na słońcu lub korzystać z bezpiecznego, bo strzeżonego kąpieliska.

Popołudnia w Sarbinowie warto poświęcić na spacery po okolicy, gdzie można podziwiać domy pochodzące z przełomu wieków XIX i XX, a także Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który wyróżnia się tym, że powstał z czerwonych cegieł, ponadto jest widoczny z właściwie każdego miejsca w Sarbinowie, dzięki wyjątkowo wysokiej wieży. Warto zwiedzić ten neogotycki kościół zwracając szczególną uwagę na jego witraże. Ciekawym punktem letniska jest atomowy krzyż, który powstał zaledwie kilka lat temu. Inspiracją dla jego powstania stał się pomysł budowy elektrowni atomowej w pobliskich Gąskach. Jako znak sprzeciwu na krzyżu widnieje napis „Broń od atomu”.

Będąc w Sarbinowie warto poświęcić jeden dzień na odwiedzenie Mielna. Podczas wycieczki można odbyć rejs statkiem wycieczkowym po tamtejszym Jeziorze Jamno czy spędzić czas na wędkowaniu. Fajną atrakcją jest również park linowy, który można odwiedzić całą rodziną, ponieważ każdy znajdzie tam trasę odpowiednią dla siebie.

W każdym jednym mieście są miejsca, ulice, pomniki, muzea czy nawet parki, które po prostu trzeba koniecznie odwiedzić – nawet jeśli nie działa w nas turystyczny instynkt, niektóre atrakcje są tak znane, że nie sposób je ominąć. Również w Kazimierzu Dolnym nie brakuje miejsc, w które należy się wybrać podczas pobytu w tym miasteczku. Czołówka to oczywiście sławny Rynek z zabytkową studnią, ale też szereg innych atrakcji wartych naszej uwagi.

Absolutną podstawą tego, co należy zobaczyć w Kazimierzu, jest wspomniany wyżej Rynek, na którym najczęściej rozstawione są liczne kramy i stoiska malarskie. Za niewielką opłatą można również zrobić sobie karykaturę lub własny portret. W Rynku mieści się również kilka hoteli oraz moteli, gdzie można wykupić wakacyjny kazimierski pakiet noclegowy, zwłaszcza jeśli planujemy kilkudniowy pobyt w miasteczku – info: meteor-turystyka.pl/noclegi,kazimierz-dolny,0.html. Oprócz tego koniecznie trzeba się wybrać na górę Trzech Krzyży, przejść na Albrechtówkę, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto oraz zajrzeć do Muzeum Nadwiślańskiego. Stałym punktem wypraw powinna być także kazimierska baszta wraz ze spichlerzem oraz spacer wyremontowanym pasażem biegnącym wzdłuż Wisły.

Doskonale rozwinięta i rozbudowana baza noclegowa w Kazimierzu pozwala rozłożyć zwiedzanie na więcej niż jeden dzień. Jeśli więc planujemy zobaczyć w mieście coś więcej, dłuższy wariant turystyczny zakłada jeszcze, na przykład rejs statkiem po Wiśle. Do wyboru mamy kilka różnych łodzi, w tym również te stylizowane na łodzie wikingów. Jeśli natomiast nie lubimy wodnych atrakcji, czekają na nasz eleganckie dorożki, którymi możemy zwiedzić miasto z nieco innej, konnej perspektywy. Z kolei tuż obok Rynku, nieco na górce, znajduje się zabytkowy kościół Farny dostępny dla turystów (poza godzinami mszy).

Na Rynku zobaczyć można trzy ważne kamienice pochodzące jeszcze z XV wieku: Białą, Celejowską oraz św. Mikołaja i Krzysztofa. Do ważnych atrakcji zalicza się również zabytkowy kościół św. Anny, łaźnię, dzwonnicę, cmentarz żydowski oraz szlak żołnierzy powstania listopadowego – z tablicami upamiętniającymi jedno z narodowych powstań. W pobliżu samego miasta znajduje się natomiast kilka ciekawych przyrodniczo szlaków pieszych, które w większości biegną malowniczymi wąwozami. Warto się tam wybrać na dłuższy spacer lub nawet wycieczkę rowerową.

Wybierasz się na wakacje ze swoim dzieckiem i zastanawiasz się, jakie miejsce wybrać, by dziecko było bezpieczne, a jednocześnie zadowolone i nie znudzone? Ustka będzie świetnym rozwiązaniem. Miasto jest miejscem przyjaznym dla dzieci zwłaszcza ze względu na mnóstwo atrakcji, jakie czekają tutaj całe rodziny.

Przede wszystkim kąpieliska, które są strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników, sprzyjają rodzinnym kąpielom morskim. Dzieci chętnie pobawią się w nadmorskim piasku, budując zamki i babki, rodzice natomiast w tym czasie zażyją słonecznej kąpieli, mając swoją pociechę na oku.

Interesujące są też miejsca, które możemy odwiedzić podczas naszego pobytu w Ustce. Nie możemy nie odwiedzić zabytkowej latarni morskiej, która dodaje Ustce niesamowitego uroku. Warto też zobaczyć okoliczne kościoły z pięknymi malowidłami. Dzieciom może spodobać się przedwojenny automat do sprzedaży cukierków, który możemy zobaczyć w Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa. Tutaj każdy z nas poczuję się jak dziecko.

Turyści, przyjeżdżający tutaj sami, z rodziną bądź z przyjaciółmi mogą liczyć na wygodne i niedrogie noclegi (sprawdź w sieci), Ustka zadbała o każdy najmniejszy nawet szczegół. Przyjezdni mogą wynająć letniskowy domek, zatrzymać się w pensjonacie czy hotelu, a przy odrobinie szczęścia, mogą nawet dostać pokój z widokiem na morze. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Przyjazne dla rodzin z dziećmi jest też życie kulturalne Ustki. Oprócz licznych koncertów i imprez, organizowanych tutaj zwłaszcza latem, ale nie tylko, warto wziąć udział w festiwalach i konkursach, które są tu organizowane. Dla dzieci przygotowano Festiwal Piosenki o wdzięcznej nazwie „O Bursztynowe Słoneczko”. Kto wie, może nasza pociecha zrobi na nadmorskiej scenie prawdziwą karierę?
Warto zobaczyć również spektakularny pokaz sztucznych ogni, odbywający się cyklicznie w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Sztucznych Ogni. To widowisko zrobi ogromne wrażenie nie tylko na naszych pociechach, ale również na nas. Niebo, rozświetlone milionem kolorów, pozostanie w naszej pamięci na długi czas.

Jak widać, Ustka jest miejscem zdecydowanie i niewątpliwie godnym polecenia i wzięcia pod uwagę przy planowaniu naszego weekendu lub wakacyjnego wypoczynku z dzieckiem. Świetna zabawa i piękne wspomnienia gwarantowane. Może i Wy byliście tutaj wraz ze swoimi skarbami? Podzielcie się z nami swoja opinią w komentarzach.