Okres wakacyjny dla większości ludzi oznacza wypoczynek. Co roku wiele osób wybiera na miejsce, w którym spędzi urlop jedną z nadmorskich miejscowości. Dużą popularnością cieszą się Międzyzdroje, które poza atrakcyjnym usytuowaniem na wyspie Wolin i szerokimi, piaszczystymi plażami mają do zaoferowania mnóstwo atrakcji, które przypadną do gustu zarówno młodym turystom jak i bardziej doświadczonym podróżnikom.

Dlaczego warto odwiedzić Międzyzdroje?

To miasto, które w okresie letnim tętni życiem. Osoby, które lubią przyrodę powinny nie tylko wybrać się do Wolińskiego Parku Narodowego, ale również odwiedzić Muzeum Przyrodnicze. Stałe ekspozycje prezentują faunę i florę, którą można zaobserwować w Parku Narodowym, znajduje się tam również sala, w której ekspozycje są regularnie zmieniane, zwykle prezentowane są obrazy i fotografie przedstawiające przyrodę.

Inną atrakcją, która przyciąga turystów do Międzyzdrojów jest znana w całej Polsce Aleja Gwiazd. To tutaj popularni artyści, jak na przykład Maryla Rodowicz, Janusz Gajos czy Jerzy Stuhr odcisnęli swoje dłonie w płytach, a przyjezdni chętnie porównują swoje własne dłonie ze wspomnianymi odciskami. Fani znanych osób powinni udać się również do Gabinetu Figur Woskowych, w którym znajduje się około 100 figur, które przedstawiają znane postacie: artystów, sportowców czy polityków.

Mówiąc o atrakcjach Międzyzdrojów nie można pominąć najdłuższego betonowego mola (aż 395 m długości). Jest to popularne miejsce spotkań zakochanych, a także jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Będąc nad morzem dobrym pomysłem jest odwiedzenie latarni morskiej. Co prawda w samych Międzyzdrojach jej nie ma, warto jednak wybrać się do oddalonego o zaledwie kilkanaście kilometrów Świnoujścia, aby zwiedzić latarnię, która powstała w 1857 roku (w 2000 r. przeszła generalny remont).

Wyjazd na malowniczą wyspę Wolin

Międzyzdroje są miastem, w którym nie sposób się nudzić. Wiedzą o tym turyści z całej Polski, a także spoza granic naszego kraju, dobrze więc zatroszczyć się o to, aby już wcześniej znaleźć bazę noclegową. Znalezienie noclegu w tej perle wśród Bałtyckich kurortów nie jest trudne, jednak im bliżej okresu wakacyjnego, tym większe obłożenie wszystkich miejsc noclegowych, niezależnie od tego czy wybrany zostanie hotel, hostel, czy przytulny pokój w pensjonacie.

Spokój nad Bałtykiem w pełni sezonu wydaje się być sprawą wręcz niemożliwą, realia pokazują jednak, że może być inaczej. Polskie wybrzeże potrafi zadowolić wszystkich turystów – zarówno tych, co poszukują mocnych wrażeń, jak i tych co preferują enklawy spokoju. Jedną z takich perełek położonych w strefie ciszy jest wieś Ostrowo. Aż dziw bierze, że niegdyś była to część miasta Władysławowo, pękającego w szwach od turystów. Nie należy zrażać się informacją, że jest to maleńka nadbałtycka wieś. Ostrowo ma wiele noclegów do wyboru, które potrafią zaskoczyć wielu ludzi bogactwem i atrakcyjnością . Przede wszystkim spędza się wakacje w malowniczych zabudowaniach – bez względu na to czy jest to hotel, pensjonat czy kwatera prywatna. Standard wykończenia wnętrz i wyposażenia w sprzęt RTV lub AGD jest bardzo dobry. Ceny za pobyt od osoby nie są wygórowane. W modnych miejscowościach za taką stawkę mieszka się z warunkach o dość niskim standardzie.

Ostrowo to trochę utajony skarb, którego nie widać zbyt mocno na mapie turystycznej Polski, dzięki temu nadal panuje tu taka cisza i spokój. Droga na samą plażę prowadzi przez malownicze nadmorskie łąki, których natura sprzyja wypasaniu zwierząt hodowlanych – bardzo często można zobaczyć tam krowy. By dotrzeć na piaszczystą plażę ze wsi trzeba pokonać dystans jednego kilometra. Widok piaszczystej i przestronnej plaży uszczęśliwi wiele osób, zwłaszcza że nawet w pełni sezonu plaża wydaje się być pusta. Nie ma więc tutaj ryzyka, że trzeba będzie znosić naprzykrzające się sąsiedztwo, zwłaszcza zachowujące się w sposób hałaśliwy bez respektu do prawa innych osób do wartościowego wypoczynku. Plaża sama w sobie wygląda nieco jak dziko – czyli nie jest upstrzona plażowymi atrakcjami, co jest plusem, gdyż nie zaburza cudownych widoków i nie generuje żadnych hałasów. Ostrowo zdaje się być rarytasem dla osób spragnionych kameralnych wakacji. By ich nie zepsuć warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z zażywaniem kąpieli słonecznych. O ile trudno będzie kogokolwiek przekonywać by nie wchodził na plażę w godzinach, kiedy słońce grzeje najsilniej – czyli od godziny 11. 00 do 14. 00 – to można namawiać o pamiętaniu o korzystaniu z olejków i kremów do opalania.

Bydgoszcz zwany jest czasem polskim Amsterdamem. Miasto położone przy ujściu Brdy do Wisły, ze swoimi malowniczymi kanałami, urokliwymi wysepkami i starymi budowlami to idealna destynacja na letni weekend. Trochę natchnione, trochę szalone, ale na pewno warte uwagi. Dobrze rozwinięta baza noclegowa w polskim Amsterdamie bez wątpienia zachęca turystów do odwiedzin.

Lato zdecydowanie sprzyja bliskim i dalekim wyjazdom zarówno z rodziną jak i z przyjaciółmi. Polacy pomimo zagranicznej konkurencji chętnie wybierają szlaki krajowe i odkrywają uroki mniej lub bardziej znanych polskich miast i miasteczek. Co powinni zobaczyć, wybierając się w strony kujawsko-pomorskie i odwiedzając Bydgoszcz?

Na pierwszym miejscu z pewnością znajduje się Stare Miasto. Niewielki Rynek otaczają wspaniałe, kolorowe kamienice. W jednej z nich mieści się nawet 200-letnia Apteka pod Złotym Orłem, a w oknie innej dwa razy dziennie można zaobserwować figurę mistrza Twardowskiego, który wedle kilku legend właśnie tutaj mieszkał. Nie sposób również pominąć monstrualnej gotyckiej katedry p. w. św. Marcina i św. Mikołaja z cudownym obrazem Matki Boskiej z Różą z XV w.

Kolejnym punktem obowiązkowym podczas wizyty w Bydgoszczy jest reprezentacyjny trakt miejski, z kilkoma pięknymi zabytkami, m. in. kościołem klarysek, kościołem p. w. św. Apostołów Piotra i Pawła czy wyśmienitym Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego. Warto z pewnością zajrzeć do najstarszego hotelu w mieście "Hotel pod Orłem", w którym między innymi mieszkał marszałek Józef Piłsudski. Bydgoszcz oferuje w tym miejscu noclegi przez cały rok.

Z kolei na popularnej Wyspie Młyńskiej można nieco odpocząć od zgiełku miasta, pograć w gry zespołowe, a później odpłynąć na stały ląd tramwajem wodnym. W ciągu dnia można czasem nawet pomoczyć nogi, a wieczorem wybrać się na spacer w cudownie romantycznym oświetleniu. Tuż obok znajduje się słynna na całe województwo Opera Nova i Spichrza, w których znajduje się m. in. Muzeum Archeologiczne, Galeria Sztuki Nowoczesnej i bardzo ciekawe Europejskie Centrum Pieniądza.

Planując nawet krótki wypad do Bydgoszczy, warto sprawdzić czy akurat nie odbywa się w danym momencie jedna z dorocznych imprez. Można sprawdzić Ster na Bydgoszcz, czy różnego rodzaju akcje biegowe tj. popularny Bieg Mostami Bydgoszczy czy słynny filmowy Plus Camerimage.

To liczące zaledwie 11 tysięcy mieszkańców miasto, słynie z niezwykłej mocy uzdrowicielskiej, z której to korzysta rocznie około sto tysięcy osób. Tężnie solankowe, Pijalnia Wód Mineralnych, Park Zdrojowy to perły, dzięki którym Ciechocinek zdobył serca Polaków.

Zdrowie jest najważniejszą wartością w naszym życiu, o którą dba się nieustannie, dlatego w przypadkach kiedy daje ostrzegawcze znaki, warto odwiedzić specjalne ośrodki sanatoryjne, które wspomogą i przyśpieszą powrót do pełni życia i wpłyną na nasze samopoczucie. Spośród szerokiej oferty tego typu obiektów ciężko zdecydować nam, które okażą się najbardziej skuteczne. Są jednak takie miejsca w Polsce, gdzie każdy odnajdzie ulgę. Takim miastem jest Ciechocinek. Ta „Perła Uzdrowisk Polskich” jest atrakcyjna nie tylko pod względem leczniczym, ale również turystycznym.To piękne, malownicze i czyste miasto przyciąga do siebie tysiące turystów, pomagając im uporać się z wieloma dolegliwościami i chorobami. Aby zarezerwować pobyt w Ciechocinku w którymś z ośrodków leczniczych wystarczy wejść tutaj. Wiele uzdrowisk współpracuje z NFZ, dzięki czemu pobyty są dofinansowywane.

Oprócz oferty leczniczej Ciechocinek zajmuje się również wytwarzanem produktów zdrowjowych takich jak: woda mineralna, napoje smakowe, sól jadalna warzona, szlam i ług leczniczy, dzięki czemu jest wiarygodny dla wielu ludzi. Ponadto w tym mieście nie da się nudzić. Dzięki architekturze i zabytkom z pewnością jest co zwiedzać podczas wolnych chwil. Do głównych miejsc jakie trzeba odwiedzić będąc w Ciechocinku zalicza się tężnie solankowe, Łazienki, Pałacyk Dyreksji Uzdrowiska, Fonntanna Grzybek, Park Zdrojowy, Park Sosnowy, Park Tężniowy oraz Zdrowia, a także Pijalnie Wód Mineralnych, Cerkiew prawosławną pw. Michała Archanioła oraz rezerwat roślin słonolubnych.

Gdzie spędzić wakacje? To pytanie, które co roku pada z ust wielu turystów. Dla większości z nich lipiec i sierpień to jedyne miesiące, w których mogą naprawdę wypocząć, wobec czego sporo osób decyduje się na pobyt nad Morzem Bałtyckim, gdzie można się relaksować na piaszczystej plaży, ale także zwiedzić interesujące miejsca czy spędzić czas aktywnie. Letniskiem, które można polecić każdemu, jest mała miejscowość Sarbinowo położona zaledwie kilka kilometrów od Mielna. Sarbinowo zaprasza na kwatery. Letnisko przygotowane jest na przyjęcie turystów w ośrodkach wczasowych, pensjonatach, ale także niedużych i wygodnych domkach letniskowych. Ceny noclegów w Sarbinowie są zróżnicowane, wydaje się jednak, że należą do najniższych na całym wybrzeżu, można bowiem znaleźć kwatery oferujące nocowanie nawet za 20 zł. To zdecydowany plus tej miejscowości. 

Promenada Nadmorska jest miejscem, które przyciąga turystów oraz mieszkańców Sarbinowa. Trudno się temu dziwić, ponieważ to właśnie w tym miejscu skupiona jest większość lokali gastronomicznych oraz kramów, na których można kupić pamiątki z wakacji. Dodatkowym atutem promenady jest fakt, że usytuowano ją bezpośrednio nad morzem – widać z niej plażę oraz morskie fale. Sama plaża jest szeroka i piaszczysta, można zatem wygrzewać się na słońcu lub korzystać z bezpiecznego, bo strzeżonego kąpieliska.

Popołudnia w Sarbinowie warto poświęcić na spacery po okolicy, gdzie można podziwiać domy pochodzące z przełomu wieków XIX i XX, a także Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który wyróżnia się tym, że powstał z czerwonych cegieł, ponadto jest widoczny z właściwie każdego miejsca w Sarbinowie, dzięki wyjątkowo wysokiej wieży. Warto zwiedzić ten neogotycki kościół zwracając szczególną uwagę na jego witraże. Ciekawym punktem letniska jest atomowy krzyż, który powstał zaledwie kilka lat temu. Inspiracją dla jego powstania stał się pomysł budowy elektrowni atomowej w pobliskich Gąskach. Jako znak sprzeciwu na krzyżu widnieje napis „Broń od atomu”.

Będąc w Sarbinowie warto poświęcić jeden dzień na odwiedzenie Mielna. Podczas wycieczki można odbyć rejs statkiem wycieczkowym po tamtejszym Jeziorze Jamno czy spędzić czas na wędkowaniu. Fajną atrakcją jest również park linowy, który można odwiedzić całą rodziną, ponieważ każdy znajdzie tam trasę odpowiednią dla siebie.

W każdym jednym mieście są miejsca, ulice, pomniki, muzea czy nawet parki, które po prostu trzeba koniecznie odwiedzić – nawet jeśli nie działa w nas turystyczny instynkt, niektóre atrakcje są tak znane, że nie sposób je ominąć. Również w Kazimierzu Dolnym nie brakuje miejsc, w które należy się wybrać podczas pobytu w tym miasteczku. Czołówka to oczywiście sławny Rynek z zabytkową studnią, ale też szereg innych atrakcji wartych naszej uwagi.

Absolutną podstawą tego, co należy zobaczyć w Kazimierzu, jest wspomniany wyżej Rynek, na którym najczęściej rozstawione są liczne kramy i stoiska malarskie. Za niewielką opłatą można również zrobić sobie karykaturę lub własny portret. W Rynku mieści się również kilka hoteli oraz moteli, gdzie można wykupić wakacyjny kazimierski pakiet noclegowy, zwłaszcza jeśli planujemy kilkudniowy pobyt w miasteczku – info: meteor-turystyka.pl/noclegi,kazimierz-dolny,0.html. Oprócz tego koniecznie trzeba się wybrać na górę Trzech Krzyży, przejść na Albrechtówkę, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto oraz zajrzeć do Muzeum Nadwiślańskiego. Stałym punktem wypraw powinna być także kazimierska baszta wraz ze spichlerzem oraz spacer wyremontowanym pasażem biegnącym wzdłuż Wisły.

Doskonale rozwinięta i rozbudowana baza noclegowa w Kazimierzu pozwala rozłożyć zwiedzanie na więcej niż jeden dzień. Jeśli więc planujemy zobaczyć w mieście coś więcej, dłuższy wariant turystyczny zakłada jeszcze, na przykład rejs statkiem po Wiśle. Do wyboru mamy kilka różnych łodzi, w tym również te stylizowane na łodzie wikingów. Jeśli natomiast nie lubimy wodnych atrakcji, czekają na nasz eleganckie dorożki, którymi możemy zwiedzić miasto z nieco innej, konnej perspektywy. Z kolei tuż obok Rynku, nieco na górce, znajduje się zabytkowy kościół Farny dostępny dla turystów (poza godzinami mszy).

Na Rynku zobaczyć można trzy ważne kamienice pochodzące jeszcze z XV wieku: Białą, Celejowską oraz św. Mikołaja i Krzysztofa. Do ważnych atrakcji zalicza się również zabytkowy kościół św. Anny, łaźnię, dzwonnicę, cmentarz żydowski oraz szlak żołnierzy powstania listopadowego – z tablicami upamiętniającymi jedno z narodowych powstań. W pobliżu samego miasta znajduje się natomiast kilka ciekawych przyrodniczo szlaków pieszych, które w większości biegną malowniczymi wąwozami. Warto się tam wybrać na dłuższy spacer lub nawet wycieczkę rowerową.

Wybierasz się na wakacje ze swoim dzieckiem i zastanawiasz się, jakie miejsce wybrać, by dziecko było bezpieczne, a jednocześnie zadowolone i nie znudzone? Ustka będzie świetnym rozwiązaniem. Miasto jest miejscem przyjaznym dla dzieci zwłaszcza ze względu na mnóstwo atrakcji, jakie czekają tutaj całe rodziny.

Przede wszystkim kąpieliska, które są strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników, sprzyjają rodzinnym kąpielom morskim. Dzieci chętnie pobawią się w nadmorskim piasku, budując zamki i babki, rodzice natomiast w tym czasie zażyją słonecznej kąpieli, mając swoją pociechę na oku.

Interesujące są też miejsca, które możemy odwiedzić podczas naszego pobytu w Ustce. Nie możemy nie odwiedzić zabytkowej latarni morskiej, która dodaje Ustce niesamowitego uroku. Warto też zobaczyć okoliczne kościoły z pięknymi malowidłami. Dzieciom może spodobać się przedwojenny automat do sprzedaży cukierków, który możemy zobaczyć w Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa. Tutaj każdy z nas poczuję się jak dziecko.

Turyści, przyjeżdżający tutaj sami, z rodziną bądź z przyjaciółmi mogą liczyć na wygodne i niedrogie noclegi (sprawdź w sieci), Ustka zadbała o każdy najmniejszy nawet szczegół. Przyjezdni mogą wynająć letniskowy domek, zatrzymać się w pensjonacie czy hotelu, a przy odrobinie szczęścia, mogą nawet dostać pokój z widokiem na morze. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Przyjazne dla rodzin z dziećmi jest też życie kulturalne Ustki. Oprócz licznych koncertów i imprez, organizowanych tutaj zwłaszcza latem, ale nie tylko, warto wziąć udział w festiwalach i konkursach, które są tu organizowane. Dla dzieci przygotowano Festiwal Piosenki o wdzięcznej nazwie „O Bursztynowe Słoneczko”. Kto wie, może nasza pociecha zrobi na nadmorskiej scenie prawdziwą karierę?
Warto zobaczyć również spektakularny pokaz sztucznych ogni, odbywający się cyklicznie w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Sztucznych Ogni. To widowisko zrobi ogromne wrażenie nie tylko na naszych pociechach, ale również na nas. Niebo, rozświetlone milionem kolorów, pozostanie w naszej pamięci na długi czas.

Jak widać, Ustka jest miejscem zdecydowanie i niewątpliwie godnym polecenia i wzięcia pod uwagę przy planowaniu naszego weekendu lub wakacyjnego wypoczynku z dzieckiem. Świetna zabawa i piękne wspomnienia gwarantowane. Może i Wy byliście tutaj wraz ze swoimi skarbami? Podzielcie się z nami swoja opinią w komentarzach. 

W poszukiwaniu interesujących miejsc na letni wypoczynek na pewno warto na listę tych istotnych punktów wpisać Augustów. Podlaska miejscowość jest niezwykle atrakcyjnie położona, pomiędzy lasami Puszczy Augustowskiej (zobacz szczegóły) jak również pomiędzy jeziorami. To sprawia, że stanowi niemalże idealne miejsce na urlop. Bez trudu także każdy zainteresowany może szybko znaleźć odpowiednie dla siebie noclegi (zobacz szczegóły).  Augustów bowiem od wielu lat przyjmuje turystów, i co za tym idzie, baza noclegowa jest do ich potrzeb bardzo dobrze dostosowana. Poza tym miasto jest pełne interesujących miejsc i atrakcji, które przyciągają uwagę.

Jeziora to jedne z ciekawszych atrakcji Augustowa. Oferują wiele możliwości odpoczynku, przede wszystkim kąpiel w ich wodach w upalne dni. Ale bez problemu także można tutaj znaleźć miejsce odpowiednie do uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Nie dziwi także na pewno widok wielu żagli na jeziorach, warunki bowiem do uprawiania żeglarstwa są na nich wręcz idealne. Okoliczne lasy zachęcają zaś do spacerów, podczas których można napotkać niespotykane w innych regionach rośliny jak również zwierzęta.

Augustów to jednak wiele ciekawych miejsc w samym mieście. Zabytkowe budynki, jak Bazylika Mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego są warte odwiedzenia. Spacerując uliczkami Augustowa co chwilę można zauważyć zabytkowe budowle, warto na pewno dokładnie się im przyjrzeć. Także cieszący się dużym zainteresowaniem turystów i mieszkańców Rynek Zygmunta Augusta, uznawany jest za miejsce zabytkowe. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, aby pełnił rolę centrum wieczornego życia miasta.

Słynny Kanał Augustowski jak również znana z piosenki restauracja Albatros – to kolejne miejsca, których praktycznie nie można pominąć podczas pobytu w Augustowie. Dla tych, którzy wolą aktywny urlop, także jest tutaj mnóstwo możliwości. Quady, strzelnica czy tor gokartowy to te rozrywki, z których z pewnością może skorzystać cała rodzina.

Nie brakuje także miejsc dla dzieci, w których mogą się do woli wybawić. Ciekawostką jest także możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową po terenach Puszczy Augustowskiej. Takie atrakcje dzisiaj rzadko się już spotyka, na pewno więc warto skorzystać z tego niezapomnianego kursu. Nie można zapominać także o bardzo wielu odbywających się tutaj, szczególnie w sezonie letnim imprez, z których wiele ma rangę międzynarodową.

Na Mazurach wszędzie dobrze, ale w Mrągowie zdecydowanie najlepiej. Jeśli chcesz się o tym przekonać to nie pozostaje nic innego jak udać się w te jakże malownicze tereny województwa warmińsko-mazurskiego. Wystarczy zarezerwować nocleg w jednym z hoteli, których ofertę znajdziesz w internecie (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,mragowo,0.html), spakować walizkę i można ruszać ku czekającej na nas przygodzie.

Ta ujmująca miejscowość ma do zaoferowania naprawdę wiele, jednak trzeba powiedzieć, iż w sezonie jest to jakże szalona zabawa i gwar, podczas gdy kolejne miesiące zapewniają spokój i jakże upragniony odpoczynek. Jednak na tym nie koniec, w samym szczycie sezonu na terenie Mrągowa wybrać się można na międzynarodowy Piknik Country (http://www.ckit.mragowo.pl/strona/imprezy-kulturalne/piknik-country.html), szaloną Mazurską Kabaretową Noc, jak i refleksyjny Festiwal Kresowej Kultury. Nie ma tu możliwości, aby miejscowość nie oczarowała Cię od pierwszego wejrzenia. Ale jeśli już tak się stanie to z całą pewnością wpłyną na Ciebie przecudnej urody Cyganki, które spotkać możesz w trakcie Cygańskiego Wieczoru. Całości dopełnia wspaniała kuchnia. Do dyspozycji są tu zarówno restauracje serwujące ogólnopolską kuchnię, jak i miejscowe przysmaki. Jednak to nie wszystko. Istnieje tu możliwość, by posmakować także i wspaniałej golonki, która serwowana jest w trakcie odbywającego się w tym miejscu Festiwalu Golonki. Ponadto systematycznie organizowany jest w tym miejscu Festiwal Mięs Czerwonych. Samych imprez, widowisk czy też festiwalów jest tu w trakcie sezonu bez liku. Jednak nie jest to odpoczynek dla każdego. Dla osób preferujących nieco więcej spokoju zapraszamy do Mrągowa nieco poza sezonem. Można się tu zrelaksować chociażby podczas żeglowania czy też wędkowania już bez wielkiej konkurencji. Wszyscy chętni powinni wybrać się także w tym czasie na pasjonujące grzybobranie czy też do upiększającego SPA. Także i sezon zimowy stoi dla turystów otworem. Istnieje tu możliwość szusowania po stokach mrągowskiej Góry Czterech Wiatrów. Podsumowując trzeba więc powiedzieć, iż miejscowość odwiedzana jest praktycznie o każdej porze roku.

Chłapowo to malownicza wieś położona w województwie pomorskim na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Do jej niewątpliwych atutów zaliczyć można większy spokój i ciszę niż w dużych nadmorskich kurortach. Z tej też przyczyny strona, na której znajdują się liczne hotele i pensjonaty [zobacz różne noclegi w Chłapowie], cieszy się tak ogromną popularnością. Chłapowo to miejscowość, która jeszcze niedawno stanowiła w głównej mierze tylko wieś rybacką, jednak obecnie coraz bardziej przemienia się w bajkowe miejsce, idealne do letniego wypoczynku.

Na jej terenie ostało się jeszcze kilka tradycyjnych, typowych dla tego rejonu chałup, których cechę charakterystyczną stanowi klasyczna, szkieletowa konstrukcja. Ta letniskowa wieś usytuowana jest na pokaźnym klifie, zaraz za jedną z dzielnic Władysławowa, Cetniewem. W samym centrum wsi położona została przepiękna przydrożna kapliczka, której celem jest nakłonienie przechodzących nieopodal mieszkańców oraz turystów do chwili refleksji i zadumy. Mimo, iż wieś w coraz bardziej widoczny sposób przekształca się w typowo letniskowe miejsce, nadal można spotkać tu wiele osób trudniących się łowiectwem. Ich łodzie stacjonujące na urzekającej plaży są zawsze gotowe by wypłynąć na połów. Cieszą się z tego także przybywający tu turyści, mogą bowiem codzienne zjeść inną świeżą rybę w wielu dostępnych restauracjach. Obszar Chłapowa objawił się także jako bardzo interesujący dla antropologów oraz archeologów. Już począwszy od wieku XIX, kiedy to natknięto się na mogiły z epoki żelaza, do czasów bardziej współczesnych, kiedy to nadal można natrafić na wiele ciekawych okazów pochodzących z dawnych lat. Jest to ciekawe miejsce także dla osób ceniących sobie piękno flory i fauny. Warto zobaczyć urokliwy Wąwóz Chłapowski oraz Chłapowski Klif, który wyposażony jest w tzw. dydaktyczną ścieżkę, a także punkt widokowy, który dostarcza niesamowitych wrażeń w postaci rozciągającego się niezapomnianego widoku na plaże i Morze Bałtyckie.